Charakter 51 % peniaze 49 %

Autor: Peter Valo | 13.3.2012 o 10:23 | (upravené 16.4.2012 o 12:51) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  92x

Skúsili ste si niekedy hru na lentilky? Vezmite si 51 lentiliek a postavte k nim 49.Viete hneď povedať, kde je 51 alebo 49? Asi hneď nespoznáte, kde je viac alebo menej. Tento pojem v biznise má pre mňa zvláštnu príchuť. Ak máte naviac o 2%, máte všetko. To málo však rozhoduje o všetkom. Budem hovoriť o našom charaktere.

 

 

Ak chcete víťaziť vo finančnej, ale aj duchovnej oblasti, musí váš charakter byť na hodnote prevyšujúcej hodnotu peňazí. Nie všetci bohatí majú zlý charakter. Zase nie všetci chudobní sú dobrí a spravodliví. Ak chcete poznať charakter človeka, dajte mu moc. Vtedy sa ukáže, na akých základoch to všetko stojí. Musíme sa milí priatelia niečo naučiť. Nemôžeme niečo budovať a chcieť niečo od Pána, ak našim práporom nie je láska a ovocie ducha. Ak si myslíte, že sa dostanete z finančnej pasce vďaka tomu, že ohovárate a súdite ľudí, ste na veľkom omyle. Dá sa to samozrejme aj tak, ale počítajte s tým, že si kopete vlastný hrob. Možnože vám sa nič nestane, ale čoskoro sa to všetko vráti buď na vašich deťoch alebo na vašich blízkych.

 

Môžete byť dobrým biznismenom alebo muzikantom, ale ak nemáte charakter, ktorý prevyšuje všetko vaše bohatstvo, nie ste víťaz, ale porazený. V dnešnom svete  a na našom Slovensku sa pojem charakter dal úplne do úzadia. Svet reklám, klamstiev, podvodov a ohovárok stretnete na každom kroku. Dnes vás pre pár eur oklame aj najbližší príbuzný alebo vlastná manželka či manžel. Deti nechápu, že značka ešte nemusí znamenať všetko. Že sex bez lásky a odpúšťania a tolerancie k druhému je púhym komerčným brakom. Všetko sa zabalilo to krásneho pozlátka a ani sami už nevieme rozoznať, čo je dobré alebo zlé. Hranice sa posunuli tak ďaleko, že nie je problém vidieť špinu na každom kroku. Hriech sa nenazýva hriechom, ale problémom a láska a mravnosť sa zmenili na pud a hanobenie sa po materializme.

 

Chceme byť šťastný a preto si kúpime vec, ktorá by nás mala urobiť šťastnou. Po niekoľkých mesiacoch zistíme, že všetko akosi zovšednelo a naše srdce stále nemá pocit šťastia a pokoja. Pozeráme sa každý deň do našich počítačových obrazoviek a mobilov a čakáme nejakú správu, ktorá nás urobí šťastnými. Na mojej ulici som pomaly už iba ja v manželskom zväzku, pretože všetci sa už porozvádzali . Najväčšie obete sú deti, ktoré kopírujú často krát svojich rodičov a urobia to isté, ak ich Boh nezmení. Je málo skutočných vzorov, ktoré niečo dosiahli bez úplatku a podplácania. Namiesto toho kupujeme našim deťom hrdinov zo sveta s vierou, že nič sa nedeje. Ježiš už nie je hrdina, ale maličký Ježiško.

 

Život v cirkvi sa zmenil na náboženský folklór. Tvárime sa , že je všetko ok a pritom je to všetko iba krásne divadlo, len aby nás ľudia nevideli, čo v nás skutočne je. Mnohí kresťania, ktorí kedysi mali v sebe toľko ohňa, sú dnes vyhorenými tak, ako nikdy. Zháňajú sa po rôznych cd, dvd, počúvajú milióny kázni, no nemajú čas ísť ku zdroju toho všetkého. K Bohu, ktorý má ten pravý poklad a nie iba pozlátko. Chcete mať požehnanie na svojom živote a vidieť ovocie vašej práce? Tak zmeňte váš charakter!!! Naučte sa odpúšťať a dajte si pozor na váš jazyk. Pán Ježiš povedal, že nie to, čo vchádza do našich úst poškvrňuje človeka, ale to, čo z nich vychádza. Dajte si pozor na vaše srdce a nesnažte si klamať sami do vlastnej tváre. Nie, nie je to v poriadku. Tvoj život potrebuje zmenu štýlu ako nikdy. Koľkým ľuďom som dnes ublížil a pritom to bola úplná hlúposť. Zmeňme sa. Náš charakter a láska nech je vždy väčšia, ako nenávisť a hnev. AMEN.

Peter Valo (z pripravovanej knihy Finančná sloboda v praxi)

 

 


 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Bojkot zasadania vlády vracia Dankovi v hre vážnosť

Tromfom Danka je teraz jeho nevypočítateľnosť, náladovosť.

PRIMÁR

Strachu sa bude dať zbaviť. Vedci ho zničia pomocou svetla

Objav pomôže obetiam traumatizujúcich zážitkov.


Už ste čítali?